Nie od dzisiaj ludzie zdają sobie sprawę, jak ważny jest biały, piękny uśmiech w ich życiu

Nie od dzisiaj ludzie zdają sobie sprawę, jak ważny jest biały, piękny uśmiech w ich życiu. Posiadając go nie tylko zyskuje się sympatię innych, ale też zwiększa swoją własną samoocenę. Biały uśmiech jest więc czymś, do czego dąży każdy i choć istnieje sporo sposobów na jego posiadanie, tak naprawdę większość z nich wydaje się być stosunkowo krótkotrwała. Ale czy na pewno?

Czy wizyta u dentysty jest konieczna?

Naturalnie rzecz biorąc najwięcej pieniędzy z samego faktu, że ludzie lubią białe zęby czerpią dentyści, do których nie należy wyłącznie usuwanie czy leczenie zębów, ale i ich wybielanie. Polega ono na pozbywaniu się z zębów wszelkiego rodzaju osadu i przebarwień. Jest to jednak coś, co trzeba stale powtarzać, gdyż nie działa to w żaden sposób profilaktycznie. Jak doskonale wiemy, spożywając jedzenie czy chociażby korzystając z uroków kawy oraz papierosów narażamy nasze zęby na przebarwienia. A któż odmówiłby sobie tych przyjemności na co dzień?

Okazuje się jednak, że wizyta u dentysty wcale nie jest krokiem koniecznym do podjęcia w pogoni za zdrowym uśmiechem. Równie skuteczna wydaje się bowiem być czarna pasta. Jako taka jest przynajmniej reklamowana.

Czym jest czarna pasta do zębów i na jakiej zasadzie działa?

Czarna pasta do zębów jest niczym innym, jak zwyczajną pastą z dodatkiem aktywnego węgla. To właśnie ten składnik sprawia, że jest ona tak diabelnie skuteczna w osiąganiu białego uśmiechu. Tak naprawdę działanie czarnej pasty nie różni się znacząco od tego, co zostało opisane w przypadku dentysty – aktywny węgiel pochłania bowiem wszelkiego rodzaju przebarwienia i brud ze szkliwa. Oba sposoby jednak nie gwarantują śnieżnobiałego uśmiechu – i o tym należy pamiętać. Ten zależy już w pełni od struktury naszych zębów i tego, jak białe są już po oczyszczeniu.

Czy jednak czarna pasta do zębów to jedynie wybielanie? Czy oprócz niej trzeba stosować zwykłą pastę do właściwego czyszczenia? Odpowiedź na oba pytania brzmi “nie”. Czarna pasta do zębów nie jest bowiem niczym innym, niż ta zwykła – z tym, że zawiera ona w sobie wspomniany wyżej aktywny węgiel. To on nadaje jej czarny kolor i sprawia, że wygląda ona zupełnie inaczej, niż jej standardowa alternatywa. Działanie tej pasty, poza wybielaniem, jest jednak dokładnie takie samo: również pomaga ona w walce z bakteriami gromadzącymi się w jamie ustnej.

Czy warto?

Podsumowując więc to wszystko należy powiedzieć, że czarna pasta do zębów jest zdecydowanie czymś, czego warto spróbować. Jest w pełni bezpieczna w stosowaniu, a w dodatku kosztuje niemal tyle samo, co jej standardowy odpowiednik. Być może przyjmie się u nas i sprawi, że nasz uśmiech będzie bielszy niż kiedykolwiek wcześniej?

Hand obraz autorstwa Racool_studio - www.freepik.com